Nekron - forum PBF
PUNKTY PYŁU - Wersja do druku

+- Nekron - forum PBF (https://nekron.eu)
+-- Dział: DZIAŁ ORGANIZACYJNY (https://nekron.eu/forum-3.html)
+--- Dział: Ogłoszenia (https://nekron.eu/forum-88.html)
+--- Wątek: PUNKTY PYŁU (/thread-301.html)PUNKTY PYŁU - MistrzGry - 14-03-2021

SYSTEM ROZWOJU POSTACI - PUNKTY PYŁU

Punkty pyłu są innymi słowy, miernikiem stężenia pyłu w organizmie postaci, której ciało wraz z pobytem na Nekronie wchłania coraz więcej jego esencji. Skutkuje to wzmocnieniem postaci czy nawet wykształceniem nowych cech dalej określanym jako mutacja. Każda czynność od eksploracji świata poprzez badanie jego fauny i flory, walkę z zamieszkującymi go stworzeniami czy doświadczanie istniejących tylko na tym świecie zjawisk może przyczynić się do zwiększenia ilości posiadanych punktów pyłu.

Po osiągnięciu wystarczającego do mutacji stężenia pyłu w organizmie postaci, ta musi się już jedynie znaleźć w pobliżu skupiska pyłu, zostanie ona wtedy obezwładniona na pewien okres czasu(im więcej punktów pyłu tym dłużej). Następnie  gracz zostanie postawiony przed wyborem, by wybrać jedną z trzech unikalnych mutacji, zależnych od indywidualnych osiągnięć i doświadczeń postaci.

Mutacje należy jednak wybierać z rozmysłem, bowiem zdecydowanie się na daną może otworzyć graczowi drogę do rozwoju w konkretnym kierunku, ale zamknąć w drugim niczym w drzewku rozwoju postaci.  Także należy pamiętać o tym, iż każda kolejna mutacja wzmacnia też poprzednie, o ile wzmocnienie ich jest możliwe.Punkty pyłu przyznaje MG za poniżej podane aktywności a ich ilość aktualnie posiadanych przez postać punktów pyłu widoczna jest pod avatarem postaci.
- osiągnięcie - 1 PP
- 3 wpisy do bestiariusza/zielnika (nie muszą to być nowe wątki, wystarczy większa aktualizacja w już istniejących) - 1PP
- inne/przyznawane na wniosek MG - MG określa ilość

Ilość wymaganych posiadanych punktów pyłu do osiągnięcia kolejnego poziomu mutacji:


1 POZIOM - 1
2 POZIOM - 2
3 POZIOM - 4
4 POZIOM - 7
5 POZIOM - 12
6 POZIOM - 20
7 POZIOM - 33
8 POZIOM - 54
9 POZIOM - 76
10 POZIOM - 99