Nekron - forum PBF
Nowy Kontra Stary 'Tryb Cywilizacji' - Wersja do druku

+- Nekron - forum PBF (https://nekron.eu)
+-- Dział: DZIAŁ ORGANIZACYJNY (https://nekron.eu/forum-3.html)
+--- Dział: Ogłoszenia (https://nekron.eu/forum-88.html)
+--- Wątek: Nowy Kontra Stary 'Tryb Cywilizacji' (/thread-283.html)Nowy Kontra Stary 'Tryb Cywilizacji' - MistrzGry - 17-01-2021

Tygodniowa dawka informacji na temat przyszłości Nekronu oraz jak nasz PBF będzie się rozwijał. W tym tygodniu będę kontynuował na temat powrotu do 'trybu cywilizacji' oraz porównaniu tego jak będzie wyglądał dziś a jak wyglądał kiedyś.Gdy kilka lat temu Nekron był RP połączonym z zarządzaniem cywilizacją na dziewiczym świecie, rozgrywka toczyła się na dwa sposoby. Jedna ingame gdzie gracz ogłaszał ogłoszenia do swych ludzi, podejmował ważniejsze decyzji i rozgrywał różne eventy. Natomiast jeżeli chodziło o zarządzanie zasobami swej małej cywilizacji, przydziałem ludzi do obowiązków oraz dowiadywanie się ile czego się ma czy jak bardzo ludzie są szczęśliwi bądź jakie problemy dręczyły twych podwładnych, odbywało się to poza grą w excelowej tabeli na dysku google. Tam były podawane wszelkie numerki, tam gracze wpisywali w tabelki gdzie ilu ludzi przypisywali czy co kazali im budować. Było to całkiem wygodne, ale nie immersywne, do tego gdy dla graczy było to mało roboty to znacznie więcej musiał wtedy siedzieć nad tą tabelką sam MG, szczególnie gdy było ich dziesięć bądź więcej.


Tym razem będzie to odbywało się całkowicie ingame, o ile wasza cywilizacja nie ma dostępu do papieru, atramentu i pisma to nie będziecie mieli skryby który zapisze wam ile ludzi mieszka w waszych granice oraz ile jedzenia czy kamienia macie. Zarządzanie będzie odbywało się całkowicie ingame i żeby przebiegało to sprawnie to każdy gracz ze swoją cywilizacją będzie musiał opracować własny system zarządzania by odbywało się to dla niego wygodnie i szybko nawet gdy będzie miał pod swoimi skrzydłami setki czy tysiące ludzi.Jeśli ktoś by miał własne propozycje na ten temat jak by to miało wyglądać, zapraszam do dyskusji niż bądź na discordzie forumowym.