Nekron

Pełna wersja: Wysokie Trawy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
- Cholera...
Zaklął pod nosem i dobył toporka. Zrzucił z siebie wszystkie zebrane pakunki, po czym rzucił się biegiem w tym kierunku. Może uda mu się je przegnać... Teraz już wie, co jest ich bronią. Światło. Jeżeli będzie go unikał, może przeżyje te noc.
Pobiegłeś ile sił w nogach do Piasków Spotkań do których dostałeś się w nie więcej niż 5 minut. Na miejscu z zdyszany się na chwilę schyliłeś do ziemi by odetchnąć, bieganie nie było twoją najmocniejszą stroną krasnali. Rozejrzałeś się, było tu znowu tak samo jak poprzednim razem.

Miejsce na ognisko i drewno, ktoś tu był przywrócił wszystko do poprzedniego ładu. Wtem usłyszałeś w trawach na prawo od Siebie niezrozumiałe gadanie i szelesty trawy. Ktoś tam był, jeśli kacyki nie potrafiły mówić, a nie potrafiły. To musiało to być 'To' co opętało ciało twego przyjaciela.

WZW
Widząc, że w ten sposób nic nie wskóra, Jaehaerys postanowił ściąć sztyletem jak najwięcej trawy i zrobić z niej dwie sieci. Jedna posłuży do złapania małych, przybrzeżnych ryb, a druga może zostać narzucona na jakieś zwierzę.
Zaldriz wciąż miał w pamięci tego stwora, który na niego niedawno wyskoczył, wiedział, że musi być czujny.
Jeżeli nie udałoby mu się złapać ani ryby, ani zwierzyny, postanowił przeczekać do następnego odpływu, by poszukać wyrzuconych krabów, ryb, małży i innych owoców morza.
Tak więc ściąłeś trawy sztyletem i zabrałeś się za jej plecenie w siatki, jedną mniejszą na ryby a drugą większą na niewielkie zwierzątka. Splatanie siatek zajęło Ci półtora godziny następnie a jako obciążników użyłeś kamieni przywiązując je do kilku końców siatek i tak o to po prawie dwóch godzinach miałeś dwie siatki z wysokich traw. Byle by cały ten trud się opłacił.

Ruszyłeś następnie do plaż ze swoimi nowymi nabytkami, gdy dotarłeś, zobaczyłeś że ktoś grzebał w twoim drewnie a na piasku z morza i do morza prowadziły jakieś jeszcze mokre ślady...

WZW
Słysząc, że zwierzęta milkną, zaldriz przyspieszył kroku. Ta nagła zmiana otoczenia mogła oznaczyć nadejście czegoś większego. Wziął sztylet w jedną rękę i ruszając naprzód czujnie obserwował otaczającą go trawę.
Nerwowo przyśpieszyłeś kroku, czułeś że coś tu jest nie tak i to raczej nie przez Ciebie zwierzęta ucichły. Kierując się w stronę 'drzewnej wyspy' wśród tych wysokich traw rozglądałeś się w okół by znaleźć to co niepokoiło twój umysł gdyż całe szczęście twe oczy wciąż były lekko ponad trawy.

Pięćdziesiąt metrów na prawo od Siebie zauważyłeś wystającą znad traw parę niezwykle długich źdźbeł trawy wyrastających dwa metry ponad pozostałe trawy, jednakże było z nimi coś jeszcze nie tak... Kiwały się one na wszystkie strony dość intensywnie i szybko oraz wydawały się... Przemieszczać? Jakby w twoją stronę...

Od wzgórza dzieliło Cię jeszcze ponad 100 metrów, a na prawo od Ciebie było coś co kierowało się ku Tobie.
Jaehaerys dostrzegł ruch po prawej stronie. Błyskawicznie odwrócił się w tamtą stronę. W lewej ręce trzymał sieć z kamieniami, a w drugiej sztylet.
Skierowałeś się w tamta stronę, coś się do Ciebie zbliżało a dwa wystające źdźbła trawy które wydawały się zbliżać razem z tym były chyba częścią tego czegoś. Niestety wysokie trawy uniemożliwiały Ci zobaczyć czegokolwiek co się kryło pod nią.

Spostrzegłeś że wraz z faktem że ty się zatrzymałeś to coś znacznie zwolniło, wciąż się zbliżało ale wolniej. Przyglądając się wystającym źdźbłom trawy spostrzegłeś coś charakterystycznego w ich poruszaniu się... Były niczym czułki stawonoga, ruszały się we wszystkie strony jakby wyłapywały coś. Byłeś szlachcicem, czegoś Cię uczono za młodu i częścią tej nauki było to że u robactwa takie czułki stanowiła za centra niektórych zmysłów. Tylko czemu te są takie wielkie, wystając nad trawy o ponad 2 metry powoli się do Ciebie zbliżając... Liczyłeś jedynie że ich właściciel nie będzie większy od stworzeń które póki co spotkałeś na tym świecie.
Jaehaerys dostrzegł ruch tych dziwnych elementów. Domyślił się, że najprawdopodobniej wyczuwają ciepło albo ruch, możliwe  też, że obie te rzeczy. Postanowił powoli zejść poniżej poziomu traw i powoli dojść do lini drzew. Był gotowy w każdym momencie rzucić się na to coś, co się zbliżało.
Gdy zacząłeś się poruszać to coś znów przyśpieszyło, słyszałeś to w szeleście traw który ciągle narastał dając znak że stworzenie jest coraz bliżej. Byłeś wstanie ocenić że nie kieruje się bezpośrednio w twoją stronę lecz pod kątem zmierzając też w stronę drzew, być może by zagrodzić Ci drogę?

Nie jesteś wstanie ocenić jak daleko jest to coś ani zagajnik drzew pod linią traw, trzymałeś swój sztylet w pogotowiu a bicie serca przyśpieszało z każdą chwilą. Czymkolwiek jest to stworzenie, jeśli widzi w Tobie ofiarę, to niech spodziewa się że nie jesteś taki mały i bezbronny jak inne stworzenia tych traw.
Zaldriz przyspieszył kroku wciąż bacznie obserwując ewentualne zmiany w najbliżej połozonycj trawach. Ostrze miał skierowane w prawą stronę.
Po kilku sekundach zatrzymałeś się, nagle to coś było przed Tobą... Na prawo też, zaledwie kilka metrów w gęstych trawach przed Tobą było już jednocześnie wielu miejscach wokół twojej osoby... Sekundy później też słyszałeś to na lewo, to coś Cię otaczało, albo cosie. Nie jesteś pewien ale słyszałeś szelest wielu odnóży w trawach przed tobą, w lewo i w prawo.

Cokolwiek to jest, było szybkie i cię otacza zamykając powoli zamykając niewidzialny krąg wokół Ciebie uniemożliwiając bezpieczną ucieczkę.
Zaldriz postanowił dalej przeć na przód. Był już znacznie bliżej więc dotarcie do bezpieczniejszego miejsca było tylko kwestią czasu.
Postanowiłeś przeć naprzód przez tego stwora by jak najszybciej dotrzeć do drzew które wydawały Ci się być bezpieczną metą, stwór dalej wydawał się Cię okrążać zawężającym obszarze.

Nagle poczułeś ogromny ból w lewej stopie, kilka ostrych szaroczarnych kolców przebiła podeszwę twych skórzanych butów wbijając się głęboko w stopę. Ogromny ból i niemożność ustania spowodowało że wywrócił się do przodu na ziemię ledwie unikając lądowania na innych kolach. Na ziemi odruchowo podniosłeś się do pozycji siedzącej łapiąc się za lewą stopę, lecąca krew z dziur w podeszwie to nic z porównaniem do ogromnego bólu jak teraz czułeś.

Spojrzałeś przed siebie, ujrzałeś część tułowie jakiegoś niezwykle długiego oraz wielkiego stawonoga i opancerzonego stawonoga o prawdopodobnie licznych nogach pod szerokimi płatami szaroczarnego pancerza na którym była cała masa lekko zagiętych kolców o bardzo różnych długościach, niektóre miały zaledwie kilka centymetrów a inne kilkanaście z których jeszcze ściekała twoja krew. Cokolwiek Cię próbowało otoczyć chyba miało właśnie taką taktykę polowań, zamykać ofiary w pewnym obszarze i czekać aż same się zranią próbując z niego uciec. Nie biorąc pod uwagę kolców pancerz tego stwora sięga prawie pół metra wysokości a z kolcami znacznie więcej.

Nagle zobaczyłeś jak cały ten tułów bez wyraźnego końca przyśpieszył niebywale, byłeś prawie pewny że to coś wyczuło iż złapałeś się w jego pułapkę. Wiedziałeś że skoro ten tułów był teraz przed Tobą to znaczy że jeśli pobiegniesz za Siebie dotrzesz do zagajnika, tam byś mógł wejść jakimś cudem na drzewo i przeżyć. Normalnie nie byłbyś wstanie zrobić czegoś takiego z tak zranioną stopą, ale teraz adrenalina buzowała w twoim ciele pozwalając Ci zignorować ten ból, jednakże krwawienia to nie zniweluje... Wiesz że jeśli chcesz jakoś przeżyć musisz to zrobić szybko by móc zająć się krwawieniem.
Jaehaerys zerwał się na nogi i lekko utykając rzucił się w kierunku drzew. Nie mierzył się wcześniej z takim stworzeniem, dlatego też nie wiedział na co to coś stać.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13