Nekron

Pełna wersja: Nowości w KP oraz Odświeżanie Starych Lokacji
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Ostatnimi czasu doszedłem do wniosku że 'Cechy Charakteru' w KP nie mają sensu. Po pierwsze w mało których RPGach jest tak rubryczka, czemu? Bo charakter postaci można wyczytać z jej historii, kim była w przeszłości i skąd pochodzi, oraz to jak nią prowadzi gracz. Żadne zresztą faktycznie trzymamy się tego co wpiszemy w te rubryczki. Także więc zostaną one usunięte z KP, charakter postaci będzie taki jak gracz zadecydował o tym we swojej głowie oraz jaki wynika z historii.


To nie jedyna nowość jaka może niedługo się pojawić w KP nowych i starych graczy. A są to cechy które będą najpewniej punktowane takie jak np: siła, wytrzymałość, zręczność, stanowczość, percepcja, wiedza itd... Będą to rzeczy mocno wpływające na wasze możliwości, na rzuty kostką w wielu akcjach oraz odpisów jakie będą wam pisali MG. Postać z wysoką percepcją ujrzy więcej niż postać z przeciętną co opisze MG w stosownym spoilerze, to samo tyczy się wiedzy. Siła czy zręczność umożliwi wam więcej w walce i poza nią, poza tym z wysoką siłą łatwiej będzie wam kogoś zastraszyć a zręcznością uniknąć czegoś niespodziewanego bądź ukryć coś szybko przed niezapowiedzianym gościem. Wiedza też umożliwi łatwiejsze przegadanie kogoś w pewnych ogólnych zakresach. Stanowczość ułatwi wam zachowanie zdrowego umysłu, obronienie się przed próbami wpływania na waszą postać i przejrzenia waszych zamiarów, budzenia respektu oraz inspirowaniu innych. Konieczna cecha dla przywódców oraz łotrzyków. Jednakże to coś co dopiero zamierzam wprowadzić i jest wciąż niepewne, wszelkie pomysły bądź opnie zapraszam do napisania w tym wątku.

---

Ostatnią sprawą tego ogłoszenia jest konieczność 'remontu' starych lokacji. Przejrzałem ostatnio parę wątków i ich opis czy poprowadzenie jest wręcz fatalne, krótkie oraz nic nie mówiące. Widać że byłem nowym MG jeszcze wtedy, wciąż też nie jestem jakiś mega dobry, ale lepszy niż rok temu. Wszystkie stare tematy które tego wymagają przejdą odświeżenie, będę więc w najbliższym czasie przeklikiwał wszystkie wątki w Górach Nestrum i Wysokich Równinach w celu odnalezieniu tych które wymagają zmian. Jeśli byście życzyli sobie bym sprawdził jakieś inne wątki bądź krainy, proszę napisać to pod ogłoszeniem.


---

Do tego chciałbym by takie ogłoszenia pojawiały się co najmniej raz na dwa tygodnie, bądź nawet raz na tydzień jak dam radę. To tyle na dzisiejsze ogłoszenie, życzę wam zdrowia i proszę o pozostanie w domach z powodu pandemii SARS-Cov-2.