Nekron

Pełna wersja: Nowy System Walk
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Czas na nowy system prowadzenia na Nekronie walk oraz innych dynamicznych akcji.

Twoja postać została złapana w zasadzkę, co oznacza że wszystko dzieje się szybko i niespodziewanie nie mając wiele czasu na reakcję albo by przynajmniej zastanowić się nad swoimi decyzjami... Niestety do teraz tak nie było, jest zasadzka a odpis od gracza będzie dopiero parę godzin później gdy ten  zdążył wyobrazić sobie wiele możliwości, wybrać najlepszą i obmyślić konkretny plan. Jaki w tym sens? Gdzie się podział efekt nagłej zasadzki? Teoretycznie dynamiczna nieprzewidziana akcja przez graczy w fabule staje się powolna, stabilna... Nudna. To samo w przypadku nagłych wydarzeń takich jak lawina, pożar czy dziwne niebezpieczne anomalie...


Od niedalekiej przyszłości wszystkie walki i podobne dynamiczne akcje będą działy się w sesjach podczas których czas na odpisywanie będzie ograniczony czasowo. Brzmi dość ekstremalnie, co jak komuś coś wypadnie i nagle będzie musiał przerwać? Oczywiście w takich przypadkach możliwa będzie przerwa w sesji podczas której ostatni o ile był mistrza gry zostanie usunięty(ostatni odpis gracza także będzie usuwany jeśli w sesji bierze udział więcej niż 1 gracz).  Są to zmiany duże, lecz według mnie wymagane do zwiększenia poziomu wczucia się w sytuacje w jakiej znajdują się wasze postacie oraz odczucia jakie będą wypływały z walk.


Więcej na temat tego systemu pojawi się za niedługo w odpowiednim wątku, a w międzyczasie zapraszam by niżej dyskutować w wątku bądź na discordzie o tym lub zadawać pytanie na które postaram się odpowiedzieć. Życzę powodzenia w dalszych przeżyciach na Nekronie oraz dobrych doświadczeniach w nowym systemie walki.